13.12.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2016, sygn. 2461-IBPB-1-3.4510.874.2016.1.PC, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPB-1-3.4510.874.2016.1.PC

Czy w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym ponoszone przez Wnioskodawcę opłaty na rzecz związków lub federacji piłki ręcznej oraz ekwiwalenty za wyszkolenie na rzecz klubu przekazującego zawodnika, dokonywane w związku z pozyskiwaniem zawodnika w drodze transferu, należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w całości jednorazowo w dacie poniesienia, czy też rozliczać proporcjonalnie do długości okresu, na jaki zawarty został kontrakt z zawodnikiem?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z 4 października 2016 r. (data wpływu do tut. BKIP 6 października 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków za transfer zawodnika - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2016 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków za transfer zawodnika.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką akcyjną, której głównym przedmiotem działalności jest prowadzenie klubu sportowego piłki ręcznej. W ramach prowadzonej działalności uzyskuje przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, pochodzące m.in. ze sprzedaży biletów na mecze, świadczenia usług reklamowych i innych. Niezbędnym warunkiem uzyskiwania tych przychodów jest prowadzenie drużyny rozgrywającej mecze, składającej się z zawodników, z którymi Wnioskodawca zawiera kontrakty o przynależności klubowej. Część zawodników jest wyszkolonych w ramach klubu prowadzonego przez Wnioskodawcę, a część zawodników pozyskiwanych jest w drodze transferów z innych klubów. Przy tym transfery mogą mieć charakter definitywny lub czasowy. W przypadku transferu definitywnego zawodnik jest bezterminowo zwalniany z przynależności klubowej, co umożliwia zawarcie z nim kontraktu na dowolny okres czasu. Natomiast w ramach transferu czasowego (wypożyczenia) zawodnik jest zwalniany z przynależności klubowej na ustalony okres czasu (najczęściej do zakończenia danego sezonu), po czym wraca do klubu macierzystego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne