31.10.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2016, sygn. 2461-IBPP4.4513.288.2016.1.BP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP4.4513.288.2016.1.BP

Czy energia elektryczna wykorzystywana w opisanych powyżej procesach technologicznych może korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 30 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym przy spełnieniu przez Wnioskodawcę warunków formalnych przewidzianych art. 30 ust. 7b ustawy o podatku akcyzowym?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 22 lipca 2016 r. (data wpływu 5 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy energii elektrycznej wykorzystywaną w procesach metalurgicznych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 sierpnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy energii elektrycznej wykorzystywaną w procesach metalurgicznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

X Sp. z o.o. jest producentem elementów służących do przemysłu maszyn rolniczych, motoryzacji, przemysłu stoczniowego, wydobywczego, maszynowego, energetyki oraz wielu innych. Produkcja Spółki obejmuje wytwarzanie odlewów ze staliwa i żeliwa o masie od 5 do 5000 kg. Odlewy wykonywane są z materiałów:

  • Staliwa węglowego,
  • Staliwa niskostopowego,
  • Staliwa wysokostopowego,
  • Żeliwa szarego,
  • Żeliwa sferoidalnego,
  • Żeliwa stopowego.

W ramach działalności gospodarczej Wnioskodawcy prowadzone są procesy technologiczne o następującym przebiegu:

  • Przygotowanie zespołów modelowych, z których na etapie formowania Wnioskodawca otrzymuje formy odlewnicze potrzebne do uzyskania odlewów. Zespoły modelowe wykonywane są z drewna, sklejki, żywic poprzez cięcie, frezowanie, wiercenie, heblowanie, skrawanie oraz klejenie, malowanie i suszenie. W procesie wykorzystywane są piły, frezarki, tokarki, wiertarki, plotery, suszarka.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne