11.10.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2016, sygn. IBPP1/4512-540/16-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/4512-540/16-2/MS

opodatkowanie podatkiem VAT darowizny znaku towarowego do spółki osobowej, określenia podstawy opodatkowania tej darowizny oraz stawki podatku dla tej czynności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643) - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 4 lipca 2016 r. (data wpływu 13 lipca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT darowizny znaku towarowego do spółki osobowej, określenia podstawy opodatkowania tej darowizny oraz stawki podatku dla tej czynności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lipca 2016 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT darowizny znaku towarowego do spółki osobowej, określenia podstawy opodatkowania tej darowizny oraz stawki podatku dla tej czynności.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z 30 września 2016 r. (data wpływu 6 września 2016 r.) będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu nr IBPP1/4512-540/16-1/MS z 20 września 2015 r.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiada status polskiego rezydenta podatkowego. Wnioskodawca prowadzi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jednoosobową działalność gospodarczą.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca posiada zarejestrowany Znak towarowy w Polskim Urzędzie Patentowym (zwany dalej: Znakiem towarowym). Znak ten jest wykorzystywany przez Wnioskodawcę do działalności licencyjnej (Wnioskodawca udziela obecnie licencji na korzystanie ze znaku towarowego innym podmiotom). Wnioskodawca planuje reorganizację swojego majątku w zakresie posiadanego Znaku towarowego. Znak ten nie został wprowadzony do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz nie jest amortyzowany przez Wnioskodawcę.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne