Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2016, sygn. 2461-IBPB-2-2.4511.801.2016.1.AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPB-2-2.4511.801.2016.1.AK
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów tj. czy w stosunku do części wynagrodzenia za pracę twórczą i do części wynagrodzenia za parce nietwórczą można zastosować odmienne koszty uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 8 sierpnia 2016 r. (data otrzymania 18 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 sierpnia 2016 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka akcyjna (dalej jako: Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie tworzenia oraz dostarczania nowoczesnych rozwiązań informatycznych tworzenia oprogramowania, narzędzi informatycznych, usług wirtualnego przechowywania danych. Jednocześnie Spółka prowadzi działalność usługową, którą stanowi m.in.: działalność związana z oprogramowaniem, działalność w zakresie opieki zdrowotnej, działalność w zakresie produkcji urządzeń, instrumentów oraz wyrobów medycznych, sprzedaż detaliczna wyrobów medycznych, usługi w zakresie badań i prac rozwojowych.
W ramach prowadzenia działalności związanej z tworzeniem oprogramowania komputerowego Spółka zatrudnia na podstawie umów o pracę programistów, którzy tworzą wspomniane oprogramowanie w ramach swoich obowiązków pracowniczych. Większa część efektów prac, jakie wykonywane są przez programistów, jest przedmiotem prawa autorskiego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty