11.10.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2016, sygn. IBPP4/4513-257/16-1//EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4513-257/16-1//EK

całkowite skażanie alkoholu etylowego uprawniające do zastosowania zwolnienia z akcyzy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 7 lipca 2016 r. (data wpływu 11 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie całkowitego skażania alkoholu etylowego uprawniającego do zastosowania zwolnienia z akcyzy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie całkowitego skażania alkoholu etylowego uprawniającego do zastosowania zwolnienia z akcyzy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Przedmiotem działania firmy X Sp. z o.o. będzie produkcja nowej generacji biokomponentów w postaci biowęglowodorów ciekłych, kod CN: 2710 12 41 - Benzyna silnikowa, pozostałe z zawartością ołowiu nie przekraczającą 0,0139//, o liczbie oktanowej (RON) mniejszej niż 95. przeznaczonych do komponowania paliw ciekłych lub biopaliw ciekłych. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie miała miejsce w innowacyjnym Zakładzie do produkcji biowęglowodorów ciekłych. Produkt w postaci biowęglowodorów ciekłych otrzymywany będzie w procesie konwersji katalitycznej z alkoholu etylowego, a badania nad jego właściwościami oraz zastosowaniem spółka prowadziła przez kilka lat w oparciu o Instalację pilotażową w Laboratorium Badawczym

Surowiec do procesu produkcji w Instalacji ETG wytworzony będzie w całości z biomasy i stanowić go będzie alkohol etylowy, kod CN: 2207. Wyrób ten dostarczany będzie do składu podatkowego firmy w procedurze zawieszenia poboru akcyzy i zużywany będzie do produkcji innych wyrobów akcyzowych tj. do wytwarzania biowęglowodorów ciekłych, kod CN: 2710 12 41. Cały przebieg procesów technologicznych odbywać się będzie w obiegu zamkniętym. System produkcji będzie monitorowany i sterowany automatycznie. Odbiorcą produktu będzie przemysł petrochemiczny, a wyprodukowane biowęglowodory ciekłe będą przemieszczane do odbiorców także w procedurze zawieszenia poboru akcyzy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty