Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2016, sygn. IBPB-1-3/4510-660/16-1/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-3/4510-660/16-1/TS
W zakresie ustalenia momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów z tytułu kwot pieniężnych wypłacanych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółek komandytowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 6 lipca 2016 r. (data wpływu do tut. BKIP 13 lipca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów z tytułu kwot pieniężnych wypłacanych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółek komandytowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2016 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów z tytułu kwot pieniężnych wypłacanych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółek komandytowych.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej również jako: Spółka) jest spółką prawa polskiego i polskim rezydentem podatkowym. Spółka jest podatnikiem podatku VAT, prowadzącym działalność gospodarczą opodatkowaną VAT. Rok podatkowy Spółki jest zrównany z rokiem kalendarzowym.
Wnioskodawca, Spółka B (dalej: EPP) spółka prawa holenderskiego, oraz Spółka C (dalej: RPL) spółka utworzona zgodnie z prawem Republiki Południowej Afryki, zawarły 1 marca 2016 r. umowę sprzedaży i subskrypcji udziałów w EPP (dalej Umowa). W dniu 1 czerwca 2016 r. w wykonaniu Umowy, Spółka zbyła udziały w EPP na rzecz RPL. RPL oraz Wnioskodawca dokonały także dodatkowej kapitalizacji EPP, na mocy której obie spółki objęły nowo wyemitowane udziały w podwyższonym kapitale zakładowym EPP.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty