Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2016, sygn. IBPB-1-1/4511-349/16/ZK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-1/4511-349/16/ZK
Czy Wnioskodawca będzie upoważniony do zaliczenia wartości stanowiących jego własność pozycji książkowych do kosztów uzyskania przychodów, w przypadku ich przekazania z majątku osobistego do majątku firmowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku, z 21 maja 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 31 maja 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z zakupem książek, o których mowa we wniosku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 maja 2016 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie możliwości i sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z zakupem książek, o których mowa we wniosku.
We wniosku zostało przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:
Od czerwca 2012 r. Wnioskodawca jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem VAT. Do tej pory Wnioskodawca nie dokonywał zarówno odpłatnych, jak i nieodpłatnych czynności z podmiotami zagranicznymi, w związku z czym nie jest on zarejestrowany na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych (rejestracja VAT UE). Na potrzeby rozliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wnioskodawca m.in. ujął w 2012 r. zakupiony samochód osobowy jako środek trwały, który do chwili obecnej jest nadal wykorzystywany na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty