29.06.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.06.2016, sygn. IBPP4/4513-196/16/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/4513-196/16/MK

ewidencja olejów smarowych przez podmiot zuzywający

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 27 marca 2016 r. (data wpływu 30 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie ewidencji wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem z akcyzy ze względu na przeznaczenie - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 marca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie ewidencji wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem z akcyzy ze względu na przeznaczenie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą) prowadzi miedzy innymi działalność gospodarczą w zakresie produkcji przewodów wysokociśnieniowych dla branży motoryzacyjnej. Spółka jest zarejestrowana dla celów podatku akcyzowego zgodnie z art. 16 ust. l ustawy o akcyzie. Spółka prowadzi ewidencję wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem ze względu na przeznaczenie w formie papierowej.

W jednym ze swoich Zakładów Spółka planuje uruchomienie nowej linii do produkcji mieszanek gumowych. W nowej produkcji Spółka będzie wykorzystywała między innymi oleje smarowe jako plastyfikatory i środek wiążący w procesie technologicznym produkcji mieszanek gumowych.

Proces technologiczny produkcji będzie polegać na wprowadzeniu składników takich jak: polimery, sadza techniczna, składniki dodatkowe napełniacze mineralne i olej w odpowiednich ilościach ustalonych w recepturze oraz odpowiedniej kolejności ustalonej w reżimie technologicznym do mieszarki zamkniętej zwanej potocznie mikserem. Polimery i składniki dodatkowe wprowadza się ręcznie do komory mieszarki, natomiast sadzę, wypełniacze mineralne i olej wprowadza się przez automatyczny system wyposażony w pompy i wagi.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne