Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2016, sygn. IBPB-2-2/4511-334/16/HS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-2/4511-334/16/HS
Powstanie obowiązku płatnika związanych z udostępnieniem Użytkownikom samochodu służbowego do jazd z miejsca garażowania/postoju do miejsca wykonywania obowiązków służbowych/powierzonych zadań i z powrotem.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 7 marca 2016 r. (data otrzymania 15 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania obowiązku płatnika związanego z udostępnieniem Użytkownikom samochodu służbowego do jazd z miejsca garażowania/postoju do miejsca wykonywania obowiązków służbowych/powierzonych zadań i z powrotem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 marca 2016 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania obowiązku płatnika związanego z udostępnieniem Użytkownikom samochodu służbowego do jazd z miejsca garażowania/postoju do miejsca wykonywania obowiązków służbowych/powierzonych zadań i z powrotem.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Grupa X. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest wiodącym na rynku producentem w branży należącym do Grupy Kapitałowej. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka użytkuje m.in. pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Jako, że Wnioskodawcy zależało na ujednoliceniu zasad korzystania z pojazdów samochodowych, w Spółce wprowadzony został Regulamin zarządzania samochodami służbowymi (dalej: Regulamin), który w sposób szczegółowy określa nie tylko zasady przydziału samochodów służbowych, ale także korzystania z nich (tak w celach służbowych jak i prywatnych), zarządzania flotą samochodową, koordynacji polityki samochodowej, itp.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty