Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2016, sygn. IBPP1/4512-215/16/LSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/4512-215/16/LSz
W zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych oraz w zakresie ustalenia czy po zarejestrowaniu się Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego wykonywane usługi szkoleniowe będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643) - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 marca 2016 r. (data wpływu 18 marca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych oraz w zakresie ustalenia czy po zarejestrowaniu się Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego wykonywane usługi szkoleniowe będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 marca 2016 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych oraz w zakresie ustalenia czy po zarejestrowaniu się Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego wykonywane usługi szkoleniowe będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi szkoleniowe sklasyfikowane w PKD pod kodem 85.59.B (pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane). Wnioskodawca nie jest podmiotem objętym systemem oświaty, ani nie uzyskał akredytacji zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, nie posiada również zaświadczenia o wpisie do ewidencji placówek niepublicznych, a organizowane przez Wnioskodawcę szkolenia nie są prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty