25.11.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2016, sygn. 3063-ILPB2.4510.131.2016.1.JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. 3063-ILPB2.4510.131.2016.1.JG

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego oraz kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z 26 września 2016 r. (data wpływu 26 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego oraz kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do:

  • pytania nr 1 jest prawidłowe,
  • pytania nr 2 jest prawidłowe,
  • pytania nr 3 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 września 2016 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z 8 listopada 2016 r. (data wpływu 14 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego oraz kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.

Spółka z o.o. (dalej Wnioskodawca) udziela pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych poza systemem bankowym. W wyniku zawarcia umowy pożyczki (dalej Umowa) pożyczkobiorca (dalej Pożyczkobiorca) zobowiązany jest do spłaty: kwoty udzielonej pożyczki (dalej Kwota główna), spłaty odsetek (dalej Odsetki), zapłaty prowizji za udzielenie pożyczki (dalej Prowizja), która jest uiszczana zaraz po udzieleniu pożyczki, zapłaty wynagrodzenia z tytułu wynikającej z Umowy między Wnioskodawcą a Pożyczkobiorcą usługi obsługi Pożyczkobiorcy w miejscu zamieszkania Pożyczkobiorcy (dalej Wynagrodzenie za obsługę w domu). Obsługa pożyczki w domu klienta jest to usługa polegająca na pracy przedstawiciela Wnioskodawcy, który odbiera od klienta zgodnie z harmonogramem spłat tygodniowe raty pożyczki. W ten sposób klient nie musi wychodzić z domu dopełniać formalności związanych ze spłatą pożyczki.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne