Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2016, sygn. ILPB1-1/4511-1-45/16-4/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1-1/4511-1-45/16-4/AA
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie amortyzacji Prawa do znaku towarowego, źródła przychodów orazskutków ewentualnej sprzedaży Prawa do znaku towarowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 14 lipca 2016 r. (data wpływu 14 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- amortyzacji Prawa do znaku towarowego (pytania nr 4, 5, 6) jest prawidłowe;
- źródła przychodów (pytanie nr 7) jest prawidłowe;
- skutków ewentualnej sprzedaży Prawa do znaku towarowego (pytanie nr 8) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- zwolnienia przedmiotowego (pytania nr 1, 2, 3);
- amortyzacji Prawa do znaku towarowego (pytania nr 4, 5, 6);
- źródła przychodów (pytanie nr 7);
- skutków ewentualnej sprzedaży Prawa do znaku towarowego (pytanie nr 8).
Wniosek w części dotyczącej podatku od spadków i darowizn został w dniu 22 lipca 2016 r. przekazany do załatwienia do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Bielsku Białej, gdyż stosownie do § 7 pkt 2 ww. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego właściwym organem podatkowym w tych sprawach jest Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca na dzień złożenia niniejszego wniosku nie prowadzi działalności gospodarczej zarejestrowanej na podstawie wpisu w rejestrze CEIDG. Wnioskodawca jest jednak czynnym podatnikiem podatku VAT z racji prowadzonego najmu prywatnego. Wnioskodawca (pozostający w ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej), podobnie jak jego brat (stanu wolnego), jest osobą fizyczną posiadającą miejsce zamieszkania w Polsce oraz podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty