Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2016, sygn. ILPP4/4512-1-125/16-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-125/16-2/KB
Dokumentacja uprawniająca do stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 maja 2016 r. (data wpływu 10 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest podmiotem posiadającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zarejestrowanym w kraju jako podatnik VAT czynny. Głównym przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest projektowanie oraz produkcja wyposażenia łazienek.
W toku prowadzonej działalności Wnioskodawca dokonuje wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (dalej również: WDT), tj. transakcji w ramach których towary Spółki wywożone są z Polski na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej (dalej: UE).
Odbiorcy Spółki z UE posiadają właściwe i ważne numery identyfikacji dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadane przez państwa członkowskie właściwe dla tych odbiorców.
Występują sytuacje, gdy (i) dostawy tego typu są organizowane na warunkach Incoterms 2000 FCA (Free Carrier), tj. kiedy to transport towarów z Polski do innego kraju UE jest organizowany przez ich odbiorcę, jak również sytuacje, gdy (ii) organizacja transportu do innego kraju UE leży po stronie Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty