30.05.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2016, sygn. ILPP2/4512-1-149/16-4/OA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-149/16-4/OA

Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług szkoleniowych, których przedmiotem jest przedstawienie metod statystycznych oceny wyników doświadczeń polowych wykorzystywanych w hodowli roślin.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2016 r. (data wpływu 29 lutego 2016 r.), uzupełnionym pismem z dnia 11 maja 2016 r. (data wpływu 16 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług szkoleniowych, których przedmiotem jest przedstawienie metod statystycznych oceny wyników doświadczeń polowych wykorzystywanych w hodowli roślin jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT do świadczonych usług szkoleniowych, których przedmiotem jest przedstawienie metod statystycznych oceny wyników doświadczeń polowych wykorzystywanych w hodowli roślin. Wniosek został uzupełniony w dniu 16 maja 2016 r. o brakujące elementy opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca świadczy szkolenia statystyczne. Przedmiotem tych szkoleń jest przedstawienie metod statystycznych oceny wyników doświadczeń polowych wykorzystywanych w hodowli roślin. Uczestnikami tych szkoleń są pracownicy firm hodowlanych. Nie ma prawnego obowiązku uczestniczenia w tym szkoleniu, aby mieć prawo do wykonywania pewnych czynności zawodowych. Szkolenie ma na celu podwyższenie kwalifikacji zawodowych uczestników szkolenia. Zatem są to szkolenia zawodowe, jednakże nie są prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne