Interpretacja indywidualna z dnia 14.04.2016, sygn. ILPP3/4512-1-18/16-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-18/16-2/AW
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania usługi dystrybucji i bilansowania handlowego oraz dostawy paliwa gazowego za odrębne świadczenia, a co za tym idzie potwierdzenia, że moment powstania obowiązku podatkowego będzie określany indywidualnie dla każdego z tych zdarzeń.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2016 r. (data wpływu 14 stycznia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania usługi dystrybucji i bilansowania handlowego oraz dostawy paliwa gazowego za odrębne świadczenia, a co za tym idzie potwierdzenia, że moment powstania obowiązku podatkowego będzie określany indywidualnie dla każdego z tych zdarzeń jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 stycznia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania usługi dystrybucji i bilansowania handlowego oraz dostawy paliwa gazowego za odrębne świadczenia, a co za tym idzie potwierdzenia, że moment powstania obowiązku podatkowego będzie określany indywidualnie dla każdego z tych zdarzeń.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka Akcyjna (dalej: Podatnik lub Wnioskodawca) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się w szczególności dystrybucją i obrotem paliwem gazowym poprzez swoją infrastrukturę przesyłową.
Podatnik jest przedsiębiorstwem energetycznym, o którym mowa w art. 3 ust. 12 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012 r., poz. 1059, z późn. zm.; dalej: PE), które realizuje swoją działalność w ramach i granicach prawa, na podstawie udzielonych Wnioskodawcy koncesji i zezwoleń, o których mowa w PE, jak i innych aktach prawa.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty