Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2016, sygn. ITPP1/4512-783/16-1/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-783/16-1/BK
Brak prawa do odliczenia podatku z tytułu realizacji projektu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko & przedstawione we wniosku z dnia 5 października 2016 r., (data wpływu 12 października 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku z tytułu realizacji projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 października 2016 r. został złożony wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
W ramach operacji typu Budowa lub modernizacja dróg lokalnych w ramach poddziałania Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Wnioskodawcy została przyznana pomoc finansowa na realizację operacji pn.: .. Wydatkami finansowymi w ramach wymienionej wyżej inwestycji będą koszty robót budowlanych. Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Podatek od towarów i usług w projekcie jest kwalifikowany. Celem planowanej inwestycji jest przebudowa drogi gminnej na odcinku 1200 m w miejscowości.., w celu poprawy jakości połączenia wsi z drogą powiatową. Wnioskodawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją inwestycji, a faktury dokumentujące zakup towarów i usług związanych z realizacją wyżej wymienionej inwestycji wystawiane są na Wnioskodawcę. Wnioskodawca po wykonaniu zadania inwestycyjnego nie będzie osiągał przychodów związanych z utrzymaniem i użytkowaniem drogi. W wyniku inwestycji powstała droga nie będzie wykorzystywana do wykonywania czynności opodatkowanych. Inwestycja będzie służyła społeczności lokalnej, będzie ogólnodostępna, a za korzystanie z niej nie będą pobierane opłaty. Po zakończeniu realizacji inwestycji Wnioskodawca będzie właścicielem i zarządcą drogi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty