30.11.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2016, sygn. 0461-ITPP1.4512.634.2016.1.EA, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP1.4512.634.2016.1.EA

Czy usługi realizowane przez Wnioskodawcę na rzecz Klienta podlegają zwolnieniu z opodatkowania VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 września 2016 r., (data wpływu 8 września 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług wynajmu apartamentów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 września 2016 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług wynajmu apartamentów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (dalej: Wnioskodawca) planuje realizację inwestycji, polegającej na budowie w X budynku z przeznaczeniem na prowadzenie działalności usługowej - pod długoterminowy wynajem poszczególnych części (lokali) tego budynku (dalej: Budynek).

Tereny, na których ma być realizowana inwestycja, objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (dalej: MPZP) z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniowo-usługową (oznaczenie w MPZP: MU).

Ze względu na planowaną działalność, zgodnie z obowiązującym MPZP, Budynek będzie mieć charakter usługowy z punktu widzenia klasyfikacji obiektów budowlanych (dalej: PKOB), tj. będzie on klasyfikowany według PKOB w dziale 12 (ze względu na przeważające przeznaczenie usługowe Budynku).

Budynek będący przedmiotem niniejszego wniosku będzie się składał przede wszystkim z (1) części lokalowej-apartamentowej, (2) miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz uzupełniająco z (3) części lokalowej-usługowej, na którą składają się pojedyncze lokale użytkowe przeznaczone np. pod wynajem na gastronomię czy sklepy (przy czym niniejszy wniosek nie dotyczy tej ostatniej części).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne