Interpretacja indywidualna z dnia 14.09.2016, sygn. ITPB3/4510-355/16-1/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-355/16-1/PS
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z konwersją obligacji na akcje.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z póź. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2016 r. (data wpływu 5 lipca 2016 r.), uzupełnionym pismem z dnia 2 września 2016 r. (data wpływu 5 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z konwersją obligacji na akcje - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 lipca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z konwersją obligacji na akcje. Wniosek uzupełniony został pismem z dnia 2 września 2016 r. (data wpływu 5 września 2016 r.).
W ww. wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca jest spółką działającą w grupie kapitałowej z (dalej: Grupa"), której podstawowym przedmiotem działalności jest prowadzenie projektów deweloperskich.
Za realizację projektów deweloperskich odpowiedzialne są, co do zasady, spółki celowe - w szczególności, zgodnie ze strategią Grupy jedna spółka celowa realizuje, co do zasady, jeden projekt deweloperski.
W przyszłości planowana jest realizacja projektu deweloperskiego przez nowozałożoną spółkę celową. Planowane jest, że nowa spółka będzie spółką komandytowo-akcyjną z siedzibą w Polsce (dalej: SPV"). Z uwagi na fakt, że Wnioskodawca dysponował będzie wolnymi środkami pieniężnymi oraz ze względu na funkcje, jakie Wnioskodawca pełni w Grupie - planowane jest, iż Wnioskodawca udzieli finansowania na rzecz SPV. SPV w szczególności wykorzysta środki pieniężne uzyskane od Wnioskodawcy na zakup gruntu pod przyszłe projekty deweloperskie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty