Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2016, sygn. ITPB3/4510-444/16-2/KP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-444/16-2/KP
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wynikających z przejęcia wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 18 sierpnia 2016 r. (data wpływu 19 sierpnia 2016 r.), uzupełnionym pismem z dnia 18 listopada 2016 r. (data wpływu 21 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wynikających z przejęcia wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 sierpnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca będzie (i) zobowiązany do rozpoznania przychodów z tytułu świadczeń / operacji zrealizowanych przed podziałem, co do których obowiązek podatkowy (przychód należny) powstanie po podziale, (ii) jak również uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu związanych z wydzielanym ZCP i potrącalnych po podziale.
W ww. wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Y Sp z o.o. (dalej: Spółka, Spółka przejmująca lub Wnioskodawca) jest spółką podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Spółka działa w ramach grupy, której przedmiotem działalności jest w szczególności produkcja (i) i sprzedaż (ii) mebli tapicerowanych. Działania te są wykonywane przez spółkę siostrę Spółki przejmującej (dalej zwaną: Spółką dzieloną). Dla potrzeb niniejszego wniosku każda z tych aktywności Spółki dzielonej zostaje określona jako odpowiednio:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty