01.12.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2016, sygn. 0461-ITPP3.4512.569.2016.EB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP3.4512.569.2016.EB

Opodatkowania stawką 0% usług transportu międzynarodowego towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2016 r. (data wpływu 26 września 2016 r.), uzupełnionym w dniu 15 listopada 2016 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% usług transportu międzynarodowego towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 września 2016 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 15 listopada 2016 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% usług transportu międzynarodowego towarów.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka świadczy usługi na zlecenie swoich klientów w zakresie usług spedycyjno-logistycznych oraz usług transportu międzynarodowego towarów z krajów trzecich dostarczanych na terytorium Polski przez polskie porty morskie. Kontrahentami Spółki są podmioty posiadające na terytorium Polski siedzibę prowadzenia działalności gospodarczej. Ponieważ Spółka nie posiada własnego taboru ciężarowego korzysta z usług podwykonawców, innych licencjonowanych firm transportowych. Towary po fizycznym przywiezieniu ich statkami do portów morskich na terytorium Polski za zgodą Urzędu Celnego są obejmowane procedurą składu celnego na podstawie obowiązującego dokumentu S, a następnie przewożone w tranzycie na podstawie dokumentu T do składu celnego mieszczącego się w głębi kraju. Za świadczone usługi transportowe Spółka wystawia fakturę VAT. Spółka posiada dokumenty (konosament morski) potwierdzające, że w wyniku przewozu z miejsca nadania do miejsca przeznaczenia nastąpiło przekroczenie granicy z państwem trzecim. Z uwagi na fakt, że towary obejmowane procedurą składu celnego należą do osób trzecich, Spółka nie posiada wiedzy jakie jest ostateczne przeznaczenie tych towarów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne