Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2016, sygn. ITPP1/4512-325/16/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-325/16/MS
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 marca 2016 r. (data wpływu 13 maja 2016 r.), uzupełnionym w dniu 27 czerwca 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 maja 2016 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 27 czerwca 2016 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe ostatecznie doprecyzowane w uzupełnieniu wniosku.
W ramach działalności gospodarczej Wnioskodawca, będący zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT), nabywa od podmiotów trzecich, właścicieli obiektów sportowych, na podstawie umowy najmu czas, w którym może dysponować tunelem aerodynamicznym. Następnie Wnioskodawca sprzedaje usługę (zwaną dalej Usługa) polegającą na wstępie do tunelu aerodynamicznego w celu odbywania lotów poprzez sprzedaż czasu, w którym klienci mogą korzystać z tunelu poprzez bilety wstępu, karnety, wejścia jednorazowe na określony czas korzystania z tunelu. Odbywanie lotów (symulacji swobodnego spadania) w tunelu aerodynamicznym, jest jedynym celem funkcjonowania tego obiektu - tunel został zaprojektowany wyłącznie na potrzeby symulacji swobodnego spadanie i nie jest wykorzystywany przez Wnioskodawcę do żadnej innej działalności. Podczas lotu, klient może wpływać na jego kierunek i wysokość za pomocą ruchów swojego ciała oraz siły mięśni, co przyczynia się do poprawy ogólnych parametrów psychofizycznych, takich jak siła, koordynacja ruchowa, kondycja, wytrzymałość organizmu, lepszego samopoczucia. Usługa obejmuje:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty