23.06.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2016, sygn. ITPB3/4510-228/16/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/4510-228/16/AD

Czy w przedstawionym stanie faktycznym spółka postępuje prawidłowo wyłączając różnice kursowe od kursu sztywnego z przychodów i kosztów podatkowych i nie rozpoznaje przychodu z tytułu umorzenia zobowiązania?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z póź. zm.) oraz § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2016 r. (data wpływu 6 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 maja 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych.

W ww. wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce i prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji elementów kompozytowych wykorzystywanych między innymi w produkcji wiatraków prądotwórczych. 100 % udziałów w podmiocie polskim posiada spółka matka, która swoją siedzibę ma w Danii.

Między Wnioskodawcą a spółką matką występują następujące transakcje:

  1. zakup materiałów produkcyjnych oraz środków trwałych od spółki matki - zakup udokumentowany jest fakturą wystawioną w koronach duńskich. Faktura ta księgowana jest na konto kosztowe/środków trwałych oraz na rozrachunek z dostawcą po średnim kursie NBP z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury.
  2. sprzedaż produktów gotowych spółce matce - faktury wystawiane są w PLN
  3. wpływ transz pożyczki w PLN na konto wnioskodawcy. Umowa pożyczki zawarta jest w walucie PLN.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne