Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2016, sygn. ITPP1/4512-181/16/EA, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-181/16/EA
Czy opisana usługa budowlana realizowana przez Wnioskodawcę, w części wynagrodzenia związanej z budową części garażowej zespołu mieszkalno-usługowo-garażowego, podlega opodatkowaniu podstawową stawką podatku od towarów i usług 23%, zgodnie z art. 41 ust 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia marca 2016 r. (data wpływu marca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku dla świadczonych usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu marca 2016 r. został złożony wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku dla świadczonych usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zawarł umowę na wykonanie usługi budowlanej polegającej na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych potrzebnych dla realizacji inwestycji pod nazwą usytuowanego w S.
Przedmiotowy zespół o funkcji mieszkalno-usługowo-garażowej został zaprojektowany zgodnie z wymogami prawa budowlanego, które spowodowały konieczność podzielenia obiektu kilkoma pionowymi technicznymi dylatacjami na kilka części.
Ze względu na bardzo wysoki poziom wód gruntowych nie było możliwości usytuowania wymaganych 207 stanowisk garażowych bezpośrednio pod budynkiem. Wobec powyższego zastosowano rozwiązanie polegające na zlokalizowaniu dwupoziomowego garażu wewnątrz kwartału, bezpośrednio przy części mieszkalno-usługowej budynku. Ze względu na normy i wymogi konstrukcyjne dwupoziomowy i zadaszony garaż został oddzielony dylatacją od konstrukcji żelbetowej pozostałej części budynku. Jednakże przedmiotowy garaż powiązano ściśle z częścią mieszkalno-usługową budynku licznymi przejściami w celu utworzenia programowo, przestrzennie, użytkowo i technicznie jednego wielofunkcyjnego budynku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty