14.12.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2015, sygn. IPPP1/4512-1154/15-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-1154/15-2/MK

W zakresie podlegania opodatkowaniu świadczonych usług cesji wierzytelności oraz określenia właściwej podstawy opodatkowania cesji wierzytelności niewymagalnej za cenę wyższą od wartości nominalnej tej wierzytelności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 10 listopada 2015 r. (data wpływu 16 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu świadczonych usług cesji wierzytelności oraz określenia właściwej podstawy opodatkowania cesji wierzytelności niewymagalnej za cenę wyższą od wartości nominalnej tej wierzytelności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 listopada 2015 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu świadczonych usług cesji wierzytelności oraz określenia właściwej podstawy opodatkowania cesji wierzytelności niewymagalnej za cenę wyższą od wartości nominalnej tej wierzytelności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej P. Sp. z o.o. S.K.A., spółka z siedzibą w Polsce [dalej: Spółka lub Wnioskodawca], zajmuje się odpłatnym udzielaniem krótkoterminowych pożyczek pieniężnych osobom fizycznym [dalej: Pożyczkobiorcy], Zgodnie z przyjętym modelem biznesowym proces związany z udzielaniem/obsługą pożyczek realizowany jest za pośrednictwem Internetu. Spółka jest zarejestrowana w Polsce dla celów podatku od towarów i usług [dalej: VAT] - jako podatnik VAT czynny, w tym dla potrzeb transakcji wewnątrzunijnych (tj. jako podatnik VAT-UE).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne