27.11.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2015, sygn. IPPP1/4512-946/15-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-946/15-2/MK

W zakresie uznania, wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności za usługę zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy VAT oraz uznania płatności dokonywanych przez Licencjodawcę za zapłatę.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2015 r. (data wpływu 9 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności za usługę zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy VAT oraz uznania płatności dokonywanych przez Licencjodawcę za zapłatę - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 września 2015 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności za usługę zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy VAT oraz uznania płatności dokonywanych przez Licencjodawcę za zapłatę.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

LW sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej prowadzącej działalność w zakresie produkcji oraz handlu żywnością. Spółka zamierza wprowadzić do sprzedaży na polski rynek ciasteczka (Produkt) produkowane przez podmiot z grupy kapitałowej z innego kraju. Z uwagi na okoliczność, że Produkt nie jest znany na polskim rynku, konieczne będzie wypromowanie Produktu oraz jego znaku towarowego. Spółce nie przysługują prawa własności intelektualnej związane ze znakiem towarowym odnoszącym się do Produktu. Prawa te przysługują innemu podmiotowi z grupy kapitałowej (Licencjodawca). Licencjodawca zamierza udzielić Spółce licencji na posługiwanie się znakiem towarowym Produktu, w celu umożliwienia Spółce rozpoczęcia działalności biznesowej, polegającej na rozpoczęciu sprzedaży Produktu w Polsce. Dodatkowo, Licencjodawca będzie udzielał Spółce wsparcia w zakresie promocji znaku towarowego oraz Produktu na terenie Polski.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne