Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2015, sygn. IPPB5/4510-870/15-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-870/15-2/AK
Uznanie transakcji sprzedaży składników majątkowych (zespołów majątkowych) jako nabycia przedsiębiorstwa oraz uprawnienia do rozpoznania wartości firmy i do amortyzacji wartości firmy każdego z nabytych zespołów majątkowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 17 września 2015 r. (data wpływu 21 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania transakcji sprzedaży składników majątkowych (zespołów majątkowych) jako nabycia przedsiębiorstwa oraz uprawnienia do rozpoznania wartości firmy i do amortyzacji wartości firmy każdego z nabytych zespołów majątkowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 września 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania transakcji sprzedaży składników majątkowych (zespołów majątkowych) jako nabycia przedsiębiorstwa oraz uprawnienia do rozpoznania wartości firmy i do amortyzacji wartości firmy każdego z nabytych zespołów majątkowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest częścią grupy kapitałowej. Spółka prowadzić będzie działalność gospodarczą, przede wszystkim w zakresie produkcji i sprzedaży urządzeń i elementów grzewczych.Celem wykonywania przedmiotowej działalności gospodarczej Spółka nabędzie majątek od wspólników dwóch spółek cywilnych - w drodze umowy sprzedaży przedsiębiorstw (Spółka jako kupujący, dalej: Umowa sprzedaży). Majątek ten stanowić będzie u sprzedawców dwa odrębne zespoły majątkowe (dwa zespoły majątkowe, po jednym zespole majątkowym w każdej ze spółek cywilnych). Po kupnie majątek ten ukonstytuuje na poziomie Spółki jeden zespół majątkowy.
2>Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty