27.04.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2015, sygn. IPPB3/4510-110/15-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-110/15-2/MS

w zakresie zakwalifikowania licencji do programu komputerowego do wartości niematerialnych i prawnych, zasady ustalenia wartości początkowej licencji oraz wskazania momentu i sposobu ujęcia licencji w ewidencji wartości niematerialnychi prawnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2015r. (data wpływu 12 lutego 2015 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  1. zakwalifikowania licencji do programu komputerowego do wartości niematerialnych i prawnych (pytanie nr 1) - jest prawidłowe,
  2. zasady ustalenia wartości początkowej licencji (pytanie nr 2) - jest prawidłowe ,
  3. wskazania momentu oraz sposobu ujęcia licencji w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych (pytanie nr 3 i 4) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 lutego 2015 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zakwalifikowania licencji do programu komputerowego do wartości niematerialnych i prawnych, zasady ustalenia wartości początkowej licencji oraz wskazania momentu i sposobu ujęcia licencji w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej również Zainteresowana" lub Spółka") zawarł z podmiotem zagranicznym z siedzibą w państwie członkowskim Unii Europejskiej (dalej: Dostawca"), umowę której przedmiotem jest udzielenie licencji do programu komputerowego (dalej: System"), zwaną dalej Umową licencyjną". Na mocy Umowy licencyjnej Dostawca udziela Wnioskodawcy nieograniczonej w czasie licencji na korzystanie z Systemu w celu prowadzonej działalności gospodarczej w Polsce (dalej: Licencja"). Pola eksploatacji przewidziane w Umowie licencyjnej obejmują w szczególności kopiowanie i korzystanie z licencjonowanego Systemu w normalnym toku działalności, wykonywanie określonego rodzaju kopii oprogramowania (kopie zapasowe, kopie bezpieczeństwa), udostępnianie Systemu określonym osobom trzecim, z zastrzeżeniem konieczności zachowania warunków przewidzianych w Umowie licencyjnej, w szczególności agentom, dystrybutorom, podmiotom świadczącym na rzecz Wnioskodawcy usługi outsourcingowe, a także klientom oraz potencjalnym klientom. Umowa licencyjna przewiduje możliwość integracji Systemu z aplikacjami wykorzystywanymi przez Wnioskodawcę.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne