10.04.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2015, sygn. IPPP3/4512-132/15-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-132/15-2/KT

zwolnienie od podatku usług kulturalnych świadczonych przez artystę wykonawcę

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 13 lutego 2015 r. (data wpływu 16 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kulturalnych świadczonych przez artystę wykonawcę - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 lutego 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kulturalnych świadczonych przez artystę wykonawcę, tj. usług polegających na osobistym wykonywaniu przez Wnioskodawcę zadań aktorskich w tzw. żywym teatrze (gra w spektaklach teatralnych, w tym w plenerze, użyczanie głosu poprzez czytanie książek, sztuk teatralnych i wierszy), a także w filmach i serialach telewizyjnych (również w zakresie dubbingu) oraz audycjach radiowych, w tym użyczanie głosu poprzez czytanie książek, sztuk teatralnych i wierszy w radiu i telewizji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i radiowym. Wnioskodawca ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca świadczy usługi polegające m.in. na osobistym wykonywaniu zadań aktorskich (ról) w:

  1. żywym teatrze, tj. grze w spektaklach teatralnych, w tym grze w plenerze, użyczaniu swojego głosu poprzez czytanie fragmentów książek, sztuk teatralnych i wierszy na spotkaniach w domu kultury lub też teatrach, kawiarniach, centrach handlowych;
  2. filmach i serialach telewizyjnych, w tym w zakresie podkładania głosu pod polską wersją językową (tzw. dubbing), udział w audycjach radiowych, użyczanie swojego głosu poprzez czytanie fragmentów książek, sztuk teatralnych i wierszy w radiu i telewizji.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne