Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2015, sygn. IBPP2/4512-730/15/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/4512-730/15/IK
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży bonów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 sierpnia 2015 r. (data wpływu 11 sierpnia 2015 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży bonów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 sierpnia 2015 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży bonów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka K V. Sp. z o.o. Wnioskodawca (zwana dalej strzelnicą) świadczy usługi w zakresie strzelectwa. Zakres usług obejmuje między innymi treningi i szkolenia, strzelectwo rekreacyjne i sportowe, wynajem strzelnicy lub pojedynczych torów strzeleckich. Ponadto strzelnica prowadzi sprzedaż pamiątek związanych ze sportem strzeleckim i militariami. Dodatkowo prowadzona jest sprzedaż napojów oraz przekąsek trwałych mikrobiologicznie. W celu zwiększenia atrakcyjności i konkurencyjności a tym samym zwiększenia liczby klientów planowane jest wprowadzenie od 1 stycznia 2016 roku, bonów towarowych na okaziciela lub imiennych, uprawniających do zakupu na terenie strzelnicy dowolnych usług lub towarów o wartości mniejszej lub równej wartości bonu. Wartość bonu zostanie ustalona na 6 miesięcy od daty wydania bonu. Każdy bon posiadał będzie unikalny numer, nazwę wystawcy, wartość w złotych polskich, oraz w przypadku bonów imiennych, imię i nazwisko beneficjenta. Bony nabywane będą w sprzedaży internetowej. Możliwe formy zapłaty za bon to przelew na rachunek bankowy wystawcy lub zapłata kartą płatniczą.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty