Interpretacja indywidualna z dnia 21.01.2015, sygn. IBPP2/443-1113/14/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1113/14/JJ
Czy sprzedaż usługi polegającej na dystrybucji karnetów i biletów wstępu do klubu fitness może być opodatkowana preferencyjną 8% stawką VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 października 2014r. (data wpływu 6 listopada 2014r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży karnetów i biletów wstępu do klubu fitness jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 listopada 2014r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży karnetów i biletów wstępu do klubu fitness.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:
Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Spółka prowadzi fitness klub w ramach klasyfikacji PKD dział 93, mówiącej o działalności obiektów sportowych, działalności obiektów służących poprawie kondycji fizycznej oraz pozostałej działalności rekreacyjnej i sportowej.
Działalność Wnioskodawcy w przeważającej części polega na świadczeniu m.in. usług poprzez dystrybucję biletów wstępu na siłownię (które upoważniają do korzystania z urządzeń i przyrządów tam się znajdujących), usług udziału w zajęciach grupowych fitness i aerobowych oraz usług wstępu na saunę. Usługi te sprzedawane są w formie różnego rodzaju biletów wstępu (jednorazowego wstępu), oraz karnetów okresowych (miesięcznych, kwartalnych, półrocznych i rocznych). Ww. usługi związane są ze sprzedażą wejść na teren obiektu celem rekreacji i poprawy kondycji. Po wejściu do obiektu klient może skorzystać ze wszystkich pomieszczeń oraz urządzeń jakimi obiekt dysponuje celem rekreacji oraz poprawy kondycji fizycznej, w zakresach czasowych uzależnionych od rodzaju posiadanego karnetu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty