16.07.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2015, sygn. ILPP1/4512-1-287/15-3/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-287/15-3/TK

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15 kwietnia 2015 r. (data wpływu 17 kwietnia 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 czerwca 2015 r. (data wpływu 23 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 kwietnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług. Wniosek uzupełniono w dniu 23 czerwca 2015 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką i posiada w zakresie działalności między innymi PKD 85.59.B - Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane.

Zainteresowany stworzył portal, który jest narzędziem do szkolenia pracowników różnych podmiotów w dziedzinie BHP. Szkolenia będą odbywać się online i będą polegać na obejrzeniu przez uczestnika zestawu filmów omawiających poszczególne zagadnienia objęte programem szkolenia. Szkolenia spełniają wymogi opisane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkoleń w dziedzinie BHP (Dz. U. z 2004 r., Nr 180, poz. 1860, z późn. zm.). Uczestnik szkolenia loguje się do systemu, korzystając z przydzielonego mu indywidualnego loginu i hasła. Filmy szkoleniowe są wykładami prowadzonymi przez lektora. Po każdym filmie, aby przejść do następnego, uczestnik szkolenia musi odpowiedzieć na pytanie kontrolne, a po udzieleniu poprawnej odpowiedzi, system zezwala mu na przejście do kolejnego filmu. W przypadku błędnej odpowiedzi, system wyświetla fragment filmu z odpowiedzią, aby utrwalić informację, lub uczestnik jest proszony o przejście do fragmentu filmu, gdzie odpowiedź jest udzielana. To zależy od typu wykorzystywanej przeglądarki, których sposoby funkcjonowania są różne. Standardowo w bardziej zaawansowanych przeglądarkach uczestnik jest przenoszony do fragmentu filmu, w którym omawiany jest temat, będący przedmiotem pytania. Po obejrzeniu wszystkich filmów, uczestnik przechodzi do testu, który jest testem online. Jak wcześniej, test akceptuje tylko poprawne odpowiedzi, tak więc uczestnik, który udzielił odpowiedzi błędnej, musi ponownie obejrzeć fragment filmu, dopóki wszystkie odpowiedzi nie będą prawidłowe. Po zakończeniu szkolenia, na adres kupującego, bądź innej osoby uprawnionej do odbioru zaświadczenia, której adres został podany na etapie zakupu szkoleń, drogą elektroniczną wysyłane jest zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wstępnego, czyli instruktarzu ogólnego dla nowoprzyjętych pracowników, bądź szkolenia okresowego. Na tym kończy się szkolenie. Całość szkolenia odbywa się bez udziału pracowników Zainteresowanego. Usługa jest usługą świadczoną w całości drogą elektroniczną.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne