Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2015, sygn. ITPP1/4512-982/15/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-982/15/KM
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie określenia obowiązku podatkowego w przypadku wykonywania usług budowlanych i świadczenia usług najmu powierzchni biurowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2015 r. (data wpływu 23 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia obowiązku podatkowego w przypadku wykonywania usług budowlanych i świadczenia usług najmu powierzchni biurowej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 października 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia obowiązku podatkowego w przypadku wykonywania usług budowlanych i świadczenia usług najmu powierzchni biurowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
..sp. z o.o. w upadłości układowej (Spółka) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy m.in. usługi budowlane oraz usługi najmu.
W dniu 29 sierpnia 2014 r. Sąd Rejonowy w VII Wydział Gospodarczy ogłosił upadłość Spółki obejmującą likwidację majątku. W dniu 14 kwietnia 2015 r. Sąd Rejonowy w .VII Wydział Gospodarczy zmienił sposób prowadzenia postępowania upadłościowego z postępowania obejmującego likwidację majątku na postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu. Z uwagi fakt, iż w dniu 29 sierpnia 2014 r. została ogłoszona upadłość Spółki, istotne z perspektywy zasad zaspokajania jej wierzycieli jest ustalenie kiedy (tj. czy do dnia ogłoszenia upadłości, czy też po tej dacie) powstały poszczególne wierzytelności wobec Spółki, w tym wierzytelności publicznoprawne.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty