Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2015, sygn. ITPP1/4512-183/15/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-183/15/MN
Czy w przypadku wniesienia Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej aportem do Spółki Miastu przysługiwać będzie prawo do dokonania jednorazowej korekty podatku naliczonego w odniesieniu do całego pozostałego okresu korekty dla poszczególnych elementów Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, zgodnie z art. 91 ust. 4-7 ustawy o VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku, który wpłynął do tut organu w dniu 18 lutego 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korekty podatku naliczonego od wydatków poniesionych w latach 2010-2013 w związku z budową elementów sieci wodno-kanalizacyjnej, pierwotnie przekazanych nieodpłatnie do spółki, w przypadku wniesienia ich aportem w 2015 r. jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lutego 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korekty podatku naliczonego od wydatków poniesionych w latach 2010-2013 w związku z budową elementów sieci wodno-kanalizacyjnej, pierwotnie przekazanych nieodpłatnie do spółki, w przypadku wniesienia ich aportem w 2015 r.
W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Miasto ... (dalej: Miasto lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT.
Miasto, jako jednostka samorządu terytorialnego, jest odpowiedzialne za realizację projektów inwestycyjnych, których przedmiotem jest m.in. budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej położonej na obszarze Miasta. Co do zasady wszystkie elementy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej wybudowane przez Miasto w ramach działalności inwestycyjnej były bezpośrednio po ich zakończeniu wnoszone aportem do spółki komunalnej (dalej: Spółka). Wynika to z faktu, że Spółka jest podmiotem zajmującym się w imieniu Miasta administrowaniem siecią wodno-kanalizacyjną.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty