Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2014, sygn. IPPP2/443-976/14-2/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-976/14-2/MT
możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT usług kinezyterapii
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy ‑ przedstawione we wniosku z 30 września 2014 r. (data wpływu 6 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT usług kinezyterapii - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 października 2014 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT usług kinezyterapii.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Od 1992 roku Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Zasadniczym rodzajem działalności Wnioskodawczyni były usługi projektowania graficznego dla potrzeb poligrafii i drukowania, głównie materiałów informacyjnych i reklamowych.
Od roku 2012 Wnioskodawczyni zaczęła zdobywać nowe kwalifikacje zawodowe, zostając instruktorem rekreacji ruchowej (różne specjalności). W roku 2014 Wnioskodawczyni ukończyła studia podyplomowe o specjalności kinezygerontoprofilaktyka w Akademii Wychowania fizycznego i Sportu.
Wnioskodawczyni prowadzi zajęcia terapii ruchowej dla seniorów w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy X. Wnioskodawczyni zajęcia prowadzi częściowo w ramach wolontariatu, częściowo na umowę zlecenie.
Praca Wnioskodawczyni polega na prowadzeniu zajęć z kinezyterapii profilaktycznej pierwotnej (zapobieganie schorzeniom wieku dojrzałego w tym chorobom narządów ruchu oraz chorobom cywilizacyjnym takim jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia (np. choroba), wieńcowa, otyłość) oraz kinezyterapii profilaktycznej wtórnej, tzn. terapia ruchem na rzecz poprawy stanu zdrowia przez zmniejszanie skutków wyżej wymienionych dolegliwości.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty