Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2014, sygn. IPPB1/415-1176/14-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1176/14-2/AM
PIT - w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat licencyjnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 17 października 2014 r. (data wpływu 22 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat licencyjnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat licencyjnych.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W dniu 20 grudnia 2013 r. Wnioskodawca zawarł umowę, na mocy której nabył ogół praw i obowiązków komandytariusza w spółce X. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (poprzednia nazwa T. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., dalej: SKA).
Wnioskodawca nie wyklucza, iż w przyszłości SK, w której Wnioskodawca posiada status komandytariusza, prowadzić będzie działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług IT (dalej: Usługi). W toku wykonywania ww. działalności gospodarczej (świadczenia Usług na rzecz klientów), SK korzystać będzie ze znaku towarowego X. (dalej: Znak).
Na chwilę obecną Znak nie jest zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: UP RP) ani w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (dalej: OHIM). Planowane jest, iż w przyszłości Znak zostanie zarejestrowany w OHIM, w związku z czym stanie się wspólnotowym znakiem towarowym chronionym na podstawie przepisów rozporządzenia Rady (WE) nr 207/2009 z dnia 26 lutego 2009 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz.U.UE.L.2009.78,1, dalej: Rozporządzenie).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty