11.09.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.09.2014, sygn. IPPP3/443-565/14-3/JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-565/14-3/JF

Prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem usługi doradztwa zawodowego, prowadzenia zajęć dydaktycznych, przeprowadzania stażu absolwenckiego, mentoringu kół naukowych, organizacji spotkań studentów z praktykami biznesu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 czerwca 2014 r. (data wpływu 16 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia:

  • usługi doradztwa zawodowego jest nieprawidłowe,
  • usługi prowadzenia zajęć dydaktycznych jest nieprawidłowe,
  • usługi przeprowadzenia staży absolwenckich jest nieprawidłowe,
  • usługi mentoringu kół naukowych jest nieprawidłowe,
  • przygotowania i przeprowadzenia spotkań grup studentów z praktykami biznesu jest nieprawidłowe .

UZASADNIENIE

W dniu 16 czerwca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług dla studentów i absolwentów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest niepubliczną szkołą wyższą, działającą na podstawie ustawy z 21 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365). Uczelnia aktualnie realizuje projekt Rozwój potencjału Szkoły Wyższej poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy (zwany dalej Projektem) współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki). Uczelnia otrzymuje 100% środków na finansowanie projektu, z czego 85% pochodzi ze środków europejskich, a 15% z dotacji celowej z budżetu państwa.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne