Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2014, sygn. IPPP3/443-53/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-53/14-2/JK
kreślenia dokumentów potwierdzających wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej w rozumieniu art. 41 ust. 6 ustawy
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20 stycznia 2014 r. (data wpływu 22 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia dokumentów potwierdzających wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej w rozumieniu art. 41 ust. 6 ustawy - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 stycznia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia dokumentów potwierdzających wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej w rozumieniu art. 41 ust. 6 ustawy.
We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne i zdarzenia przyszłe:
Spółka siedzibą we Francji (Spółka) jest spółką prawa francuskiego. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w sektorze produkcji papieru do papierosów. Spółka zawarła umowę świadczenia usług cięcia papieru do papierosów z polską spółką (dalej: ,,Usługodawca). Na podstawie tej umowy Usługodawca wykonuje usługi cięcia papieru stanowiącego własność Spółki w fabryce Usługodawcy zlokalizowanej w S. (Polska).
Spółka sprzedaje towary (papier do produkcji papierosów, po wykonaniu na nim usług cięcia przez Usługodawcę) m.in. nabywcom posiadającym siedzibę w krajach niebędących Państwami Członkowskimi Unii Europejskiej. W ramach tych transakcji, towary są wywożone z terytorium Polski (z fabryki Usługodawcy) poza terytorium Unii Europejskiej przez Spółkę lub na jej rzecz, bądź przez nabywcę towarów mającego siedzibę poza terytorium Polski lub na jego rzecz.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty