Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2014, sygn. IBPBII/1/415-442/14/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-442/14/ASz
Czy wypłacane klientom nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz klientom prowadzącym działalność gospodarczą, którzy nabywali towary objęte akcja promocyjną na cele osobiste, nie związane z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą nagrody pieniężne, których jednostkowa wartość nie przekroczy kwoty 760 zł korzystać będą ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) − Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 maja 2014 r. (data wpływu do Biura − 26 maja 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z wypłatą nagród pieniężnych osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz osobom prowadzącym działalność gospodarczą, które będą nabywały towary objęte akcją promocyjną na cele osobiste jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 maja 2014 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. w zakresie obowiązków płatnika związanych z wypłatą nagród pieniężnych osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz osobom prowadzącym działalność gospodarczą, które będą nabywały towary objęte akcją promocyjną na cele osobiste.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka Akcyjna (Wnioskodawca) jest franczyzobiorcą prowadzącym punkt sprzedaży towarów i usług. Wnioskodawca współpracuje z franczyzodawcą na podstawie umowy franczyzy, regulującej wzajemne prawa i obowiązki stron. Wnioskodawca nabywa towary m.in. od dystrybutora, którym może być franczyzodawca lub inny podmiot współpracujący (lub w inny sposób powiązany) z franczyzodawcą (dalej: Dystrybutor).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty