Interpretacja indywidualna z dnia 21.03.2014, sygn. IBPP2/443-1192/13/ICz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1192/13/ICz
Czy Spółka realizując wykładnię art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług postąpiła prawidłowo oraz jak Spółka powinna postąpić w momencie dokonania korekty podatku należnego przez Partnerów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 19 grudnia 2013r. (data wpływu 23 grudnia 2013r.), uzupełnionym pismem z 5 marca 2014r. (data wpływu 10 marca 2014r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czy Spółka realizując wykładnię art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług postąpiła prawidłowo oraz jak Spółka powinna postąpić w momencie dokonania korekty podatku należnego przez Partnerów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 grudnia 2013r. wpłynął ww. wniosek, uzupełniony pismem z 5 marca 2014r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czy Spółka realizując wykładnię art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług postąpiła prawidłowo oraz jak Spółka powinna postąpić w momencie dokonania korekty podatku należnego przez Partnerów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
E.SA zawarła umowę konsorcjum z firmami Q. SA i Przedsiębiorstwem A." S.A. celem współdziałania zapewniającego złożenie wspólnej oferty na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą: .... W związku z wyborem oferty współdziałanie stron dotyczyło również realizacji wyżej wymienionej inwestycji. Pozycję lidera w konsorcjum strony powierzyły spółce E. SA, która posiada prawo prowadzenia spraw i reprezentację konsorcjum wobec Zamawiającego i wobec osób trzecich. Umowa konsorcjum reguluje warunki fakturowania i płatności pomiędzy Liderem a Partnerami umowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty