Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2014, sygn. IPTPB3/423-310/14-4/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-310/14-4/IR
Sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od nabytej w drodze wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa (pyt. nr 3)
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 września 2014 r. (data wpływu 15 września 2014 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od nabytej w drodze wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa (pytanie oznaczone we wniosku nr 3) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, dalej również: Spółka) jest nowo powstałą spółką kapitałową (osobą prawną), podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce. W dniu 4 czerwca 2014 r. została podpisana w formie aktu notarialnego umowa Spółki, do której jeden z dwóch wspólników (dalej: Wspólnik) wniósł w formie aportu zorganizowany zespół składników niematerialnych i materialnych, stanowiący zgodnie z art. 55(1) Kodeksu cywilnego, zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą usługi projektowania, dostawy, sprzedaży, montażu i serwisu systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła (dalej: ZCP). Łączna wartość ZCP wynosiła 7 320 279 zł 92 gr (siedem milionów trzysta dwadzieścia tysięcy dwieście siedemdziesiąt dziewięć 92/100 złotych). W skład ZCP wchodziły m.in. aktywa trwałe (w tym: prawo własności nieruchomości gruntowych, prawo własności pojazdów mechanicznych), wyposażenie budynku, stany magazynowe, prawo do słowno-graficznego znaku towarowego, zarejestrowanego w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, wraz z zobowiązaniem jego przeniesienia przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, baza danych klientów (prawa autorskie do bazy danych klientów), know-how w obszarze technicznym, zespół pracowników, dokumentacja księgowa oraz dokumenty dotyczące działalności, w tym dokumentacja archiwalna związana z prowadzoną działalnością, procedury wewnętrzne, plany marketingowe, majątkowe prawa autorskie, majątkowe prawa pokrewne i inne prawa własności przemysłowej, tajemnica przedsiębiorstwa, związane z prowadzeniem ZCP, prawa i obowiązki, w tym wierzytelności, wynikające z umów towarzyszących i związanych z prowadzeniem działalności ZCP.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty