20.10.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2014, sygn. IPTPP2/443-578/14-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-578/14-2/AO

prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem praw do Znaku Towarowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 lipca 2014 r. (data wpływu 01 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem praw do Znaku Towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem praw do Znaku Towarowego.

We wniosku przedstawiono następujący zdarzenie przyszłe.

Akcjonariusz spółki komandytowo-akcyjnej (dalej: SKA,) planuje zbycie w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) praw do znaków towarowych, w tym praw ochronnych, na rzecz SKA. Następnie SKA dokona sprzedaży jednego lub kilku z nabytych znaków (dalej: Znak lub Przedmiot sprzedaży) na rzecz Spółki. Jednocześnie w SKA po sprzedaży pozostaną składniki majątku, które będą dalej wykorzystywane w prowadzonej przez SKA działalności gospodarczej.

Może wystąpić sytuacja, w której składniki majątku pozostające w SKA będą miały znacząco niższą wartość od Przedmiotu sprzedaży.

Na moment zawarcia umowy sprzedaży, w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa przez SKA:

  • Przedmiot sprzedaży nie będzie stanowił wyodrębnionego organizacyjnie (na bazie statutu, regulaminu, czy też innego aktu o podobnym charakterze) zespołu składników w postaci odrębnego oddziału, działu ani departamentu przedsiębiorstwa, na którego czele stałby kierownik, czy dyrektor;
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne