18.12.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2014, sygn. ILPP1/443-870/14-4/JSK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-870/14-4/JSK

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla zabudowy kuchennej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia brak daty (data wpływu 22 września 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 12 listopada 2014 r. (data wpływu 17 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla zabudowy kuchennej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla zabudowy kuchennej. Wniosek uzupełniono w dniu 17 listopada 2014 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży mebli kuchennych i biurowych oraz wyposażenia i sprzętu AGD pod zabudowę.

Spółka planuje rozszerzyć działalność o wykonywanie usługi kompleksowej polegającej na montażu mebli kuchennych oraz zabudowaniu sprzętu AGD, a w szczególności:

  • dokonywaniu pomiarów pomieszczenia (pomieszczeń),
  • opracowaniu indywidualnego projektu,
  • montowaniu wcześniej nabytych elementów: kompletów mebli wykonanych na zlecenie Spółki wg projektu przez inny podmiot, płyt meblowych, blatów, luster, szyb, elementów metalowych (okuć, zawiasów, uchwytów, prowadnic) oraz innych elementów niezbędnych do realizacji zamówienia trwałej zabudowy, a także wbudowaniu sprzętu AGD pod zabudowę, poprzez zestawianie, poziomowanie, zespalanie w jedną całość, przytwierdzanie na stałe do ścian, a niektóre elementy mogą wymagać docinania, np. blaty. Całość uzupełniana będzie również elementami dekoracyjnymi czy listwami maskującymi.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne