Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2014, sygn. ILPP1/443-707/14-2/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-707/14-2/HW
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci znaku towarowego do spółki jawnej oraz określenia kwoty netto wykazanej na fakturze dokumentującej aport znaku towarowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 24 lipca 2014 r. (data wpływu 13 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:
- prawidłowe w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci znaku towarowego do spółki jawnej,
- nieprawidłowe w zakresie określenia wartości kwoty netto na fakturze dokumentującej aport znaku towarowego.
UZASADNIENIE
W dniu 13 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci znaku towarowego do spółki jawnej oraz określenia kwoty netto wykazanej na fakturze dokumentującej aport znaku towarowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będący spółką komandytową (dalej także Spółka) prowadzi działalność opodatkowaną VAT. Spółka posiada prawo autorskie do utworu stanowiącego oznaczenie przedsiębiorstwa (prawo autorskie do utworu), który nie został dotychczas zgłoszony do Rejestru Znaków Towarowych prowadzonego przez Urząd Patentowy RP. Przedmiotowy utwór został wytworzony we własnym zakresie przez Spółkę. Aktualnie Spółka planuje dokonanie czynności aportu przedmiotowego utworu do spółki jawnej utworzonej przez część wspólników spółki komandytowej. Dla celów aportu wartość rynkowa utworu zostanie ustalona przez specjalistę z zakresu wyceny przedsiębiorstw. Wnosząc wkład Spółka podwyższy wartość dotychczasowego wkładu w majątku spółki jawnej podnosząc swój udział kapitałowy o wartość utworu. Spółka jawna zostanie zarejestrowana jako podatnik VAT czynny i będzie prowadziła działalność opodatkowaną podatkiem VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty