Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2014, sygn. ILPP1/443-646/14-2/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-646/14-2/NS
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych oraz kosztów bieżących dotyczących planowanej inwestycji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Domu Kultury, przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2014 r. r. (data wpływu 28 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych oraz kosztów bieżących dotyczących planowanej inwestycji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych oraz kosztów bieżących dotyczących planowanej inwestycji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca to Dom Kultury (dalej jako: DK, Wnioskodawca, Zainteresowany). Jest to samorządowa instytucja kultury, posiadająca osobowość prawną. Wnioskodawca jest podmiotem zarejestrowanym jako czynny podatnik VAT. DK zamierza zrealizować projekt Rewitalizacja obszaru Domu Kultury, polegający na modernizacji istniejącego budynku DK (w tym m.in. na zmianie elewacji, zakupie wyposażenia, przebudowie sali widokowej wraz z aranżacją jej wnętrza i zakupem foteli kinowych, wymianie sieci kanalizacyjnej i elektrycznej) oraz dobudowie obiektu na salę konferencyjno-usługową. Zakres robót budowlanych obejmuje: wymianę instalacji sanitarnej, elektrycznej, elektroakustycznej, teletechnicznej i oddymiania; zmianę elewacji budynku oraz przebudowę sali widowiskowej wraz z aranżacją jej wnętrza i zakupem 239 foteli kinowych; zakup i montaż windy dla niepełnosprawnych; dobudowę obiektu z przeznaczeniem na salę konferencyjno-usługową (80 miejsc). Wszystkie części budynku funkcjonujące obecnie jako niezależne zostaną połączone wewnętrzną komunikacją. Projekt obejmuje budowę monitoringu i instalację przeciwwłamaniowych systemów alarmowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty