Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2014, sygn. ILPP4/443-350/14-4/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-350/14-4/EWW
Prawidłowość przesyłania faktur przez Wnioskodawcę i prawidłowość zatwierdzania poszczególnych faktur przez sprzedawcę wystawionych przez Wnioskodawcę w ramach samofakturowania oraz momentu powstania prawa do odliczenia podatku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2014 r. (data wpływu 9 lipca 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 3 października 2014 r. (data wpływu 8 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości przesyłania faktur przez Wnioskodawcę i prawidłowości zatwierdzania poszczególnych faktur przez sprzedawcę wystawionych przez Wnioskodawcę w ramach samofakturowania oraz momentu powstania prawa do odliczenia podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości przesyłania faktur przez Wnioskodawcę i prawidłowości zatwierdzania poszczególnych faktur przez sprzedawcę wystawionych przez Wnioskodawcę w ramach samofakturowania oraz momentu powstania prawa do odliczenia podatku. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 3 października 2014 r. (data wpływu 8 października 2014 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy oraz opłatę.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca posiada status czynnego podatnika podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest przede wszystkim obrót zbożem (sprzedaż zboża), w tym produkcja zboża (m.in. w oparciu o zawierane umowy kontraktacji), a także działalność związana z produkcją zboża i innych roślin.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty