21.10.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2014, sygn. ILPP4/443-370/14-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-370/14-2/BA

Podatek od towarów i usług w zakresie świadczenia usług przez Spółkę, podstawy opodatkowania, momentu powstania obowiązku podatkowego, zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług oraz uwzględnienia wartości świadczonych usług przy ustalaniu proporcji, zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2014 r. (data wpływu 21 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • prawidłowe w zakresie świadczenia usług przez Spółkę, podstawy opodatkowania, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług;
  • nieprawidłowe w zakresie uwzględnienia wartości świadczonych usług przy ustalaniu proporcji, zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie świadczenia usług przez Spółkę, podstawy opodatkowania, momentu powstania obowiązku podatkowego, zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług oraz uwzględnienia wartości świadczonych usług przy ustalaniu proporcji, zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej składającej się ze spółek zlokalizowanych w różnych krajach (dalej: ,,Grupa). Spółka zamierza przystąpić do centralnego systemu cash-poolingu (dalej: Struktura) w ramach Grupy. W tym celu planuje podpisać Umowę Struktury Cash-Pooling (dalej: Umowa struktury) z Bankiem A (dalej: Bank). Spółka będzie pełnić funkcję Lidera oraz Uczestnika w Strukturze. Ze względu na wewnętrzną organizację w ramach Spółki, odrębnymi uczestnikami systemu cash-poolingu będą Oddziały w A i w B, funkcjonujące w Strukturze jako Oddział A i Oddział B (dalej: Oddziały).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne