28.03.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2014, sygn. ILPP1/443-20/14-3/AWa, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-20/14-3/AWa

Podatek od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku dla świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 9 stycznia 2014 r. (data wpływu 10 stycznia 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 24 marca 2014 r. (data wpływu 25 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku dla świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku dla świadczonych usług. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 24 marca 2014 r. (data wpływu 25 marca 2014 r.), w którym wskazano PKWiU świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest pracownikiem Powiatowego Ośrodka Doradztwa Psychologiczno -Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego (dalej POPPPiDM), pracuje na stanowisku logopedy. Ponadto Zainteresowany ukończył studia z pedagogiki opiekuńczo wychowawczej, posiada specjalizację neurologopedii, kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki i jest terapeutą integracji sensorycznej. Jest on również nauczycielem dyplomowanym.

Zakład pracy Wnioskodawcy, tj. POPPPiDM, od miesiąca sierpnia 2013 r. realizuje projekt finansowany ze środków unijnych, dotyczący kompleksowego wspomagania rozwoju szkół pt. Nowa jakość doskonalenia nauczycieli w powiecie polkowickim. 85% środków na realizację projektu pochodzi ze środków unijnych i pozostałych 15% z budżetu państwa. Zadaniem projektu jest przeprowadzenie doskonalenia zawodowego większości nauczycieli zatrudnionych w powiecie polkowickim i obejmuje wszystkie szkoły i przedszkola z terenu powiatu. Prowadzony będzie do końca lipca 2015 r., tj. przez okres 2 lat. Do prawidłowego przeprowadzenia procesu doskonalenia zawodowego nauczycieli niezbędne było zatrudnienie Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji (dalej: SORE). Zadaniem SORE jest taka organizacja procesu wspomagania szkół w podlegających im placówkach szkolnych i przedszkolnych (5-6 placówek z terenu powiatu przypadających na 1 osobę pełniącą funkcję SORE), aby zapewnić najwyższą skuteczność prowadzonego procesu doskonalenia w odpowiedzi na zapotrzebowanie określone przez każdą ze szkół.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne