04.03.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2014, sygn. ILPP2/443-1181/13-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1181/13-2/JK

Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania dostawy stali wraz z usługą transportu i cięcia.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z 3 grudnia 2013 r. (data wpływu do IS w Poznaniu 6 grudnia 2013 r., data wpływu do Biura KIP w Lesznie 6 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania dostawy stali wraz z usługą transportu i cięcia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu opodatkowania dostawy stali wraz z usługą transportu i cięcia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca dokonuje sprzedaży towarów, a w szczególności sprzedaje na rynek krajowy, artykuły ze stali. Od 1 października 2013 roku zgodnie ze zmianami do ustawy o podatku od towarów i usług cześć towarów Spółki została wymieniona w załączniku nr 11 do ustawy.

W celu prawidłowej identyfikacji towarów wymienionych w załączniku nr 11 Zainteresowany dodał symbole PKWiU, aby później prawidłowo wystawiać faktury VAT.

Wnioskodawca spełnia wymogi wymienione w art. 17 ust. 1 pkt 7 oraz wystawia faktury bez podatku od towarów i usług z adnotacją obciążenie odwrotne zgodnie z rozporządzeniem. Część towarów Spółka sprzedaje swoim kontrahentom z dodatkową usługą np. transport, cięcie itp. Usługi transportowe oraz cięcia mogą na jednej fakturze dotyczyć też zarówno towarów sprzedawanych ze stawką podstawową jak i towarów z tak zwanym obciążeniem odwrotnym. Do tej pory na dodatkowe usługi Zainteresowany wystawiał faktury ze stawkami w zależności jakiego rodzaju towar sprzedawał, tj. dla towarów wymienionych w załączniku nr 11 bez VAT a dla pozostałych ze stawką podstawową 23%.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne