15.12.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2014, sygn. ITPB1/415-1016/14/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1016/14/DP

Czy sprzedaż łodzi po wykreśleniu jej z ewidencji środków trwałych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach dotyczących opodatkowania dochodu z prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2014 r. (data wpływu 6 października 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 27 listopada 2014 r. (data wpływu 8 grudnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia środka trwałego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia środka trwałego.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 27 listopada 2014 r. (data wpływu 8 grudnia 2014 r.).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług hotelarskich, wynajmu pokoi turystom oraz organizacji turystycznych rejsów po Morzu Bałtyckim według klasyfikacji PKD 50.10.Z. transport morski i przybrzeżny pasażerski. Dla prowadzenia działalności w zakresie rejsów wędkarskich i turystycznych Wnioskodawczyni wykorzystywała w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej łódź, Łódź ta została zakupiona przez męża Wnioskodawczyni w czerwcu 2010 r. Mąż Wnioskodawczyni nie prowadził wówczas działalności gospodarczej (i nie prowadzi jej do dnia złożenia niniejszego wniosku), łódź zakupił do majątku wspólnego (pomiędzy Wnioskodawczynią i jej mężem istnieje ustawowa wspólność majątkowa małżeńska), od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej i nie będącej podatnikiem podatku od towarów i usług, Następnie mąż Wnioskodawczyni wyremontował łódź i gdy była już zdatna do używania, wyraził zgodę na wykorzystywanie łodzi w działalności gospodarczej Wnioskodawczyni.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne