05.06.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 05.06.2014, sygn. ITPP3/443-146/14/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-146/14/JK

Wałek filtrowy przeznaczony do produkcji papierosów nie wypełni bowiem dyspozycji art. 98 ustawy o podatku akcyzowym, zatem nie może być traktowany jako wyrób tytoniowy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 marca 2014 r. (data wpływu 27 marca 2014 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie traktowania wałka filtrowego do produkcji filtrów papierosowych jako wyrobu tytoniowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie traktowania wałka filtrowego do produkcji filtrów papierosowych jako wyrobu tytoniowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca przeszedł proces reorganizacji. W związku restrukturyzacją została utworzona spółka dystrybucyjna, której zadaniem jest przede wszystkim działalność dystrybucyjna i marketingowa na terytorium kraju w stosunku do wyrobów tytoniowych wyprodukowanych m.in. w składzie podatkowym Spółki. Do produkcji papierosów w składzie podatkowym używane są surowce, materiały i półprodukty przemieszczane w procedurze zawieszenia poboru akcyzy lub takie, które nie są przemieszczane w tej procedurze − z jednostek prowadzonych przez Spółkę w innych krajach Unii Europejskiej.

Spółka zamierza rozszerzyć zakres działalności produkcyjnej o nowy typ papierosa. Elementem decydującym o tym, że będzie to papieros nowego typu jest złożona konstrukcja sztabki filtrowej. Zbudowana ona będzie z trzech części. Dwie części filtra, o długości 7,5 mm każda, stanowił będzie acetat tradycyjnie używany do wypełniania filtrów. Natomiast pomiędzy częściami acetatu znajdzie się trzecia część o długości 12 mm wypełniona krajanką tytoniową. W zależności od długości wałka tytoniowego łączna długość papierosa będzie zmienna, przy czym ułożenie poszczególnych warstw w papierosie od strony osoby palącej jest następujące: acetat 7,5 mm - krajanka tytoniowa 12 mm - acetat 7,5 mm - wałek tytoniowy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne